Menüü

Maakonnavisiidid osutusid üliedukateks!

2018. aasta lõpus külastasime igas Eesti maakonnas ühte kooli, et tutvustada koolinoortele projekti BREAK!. Igal üritusel osales keskmiselt 100 õpilast, rekordina oli Kuressaares kohal lausa 240 õppurit.

Igal maakonnavisiidil olid kohal ka 4-5 noort näitlejat, kes koolinoortele juba telesarjast "Miks Mitte?!" tuttavad olid. Näitlejad vaatasid koos õpilastega katkendeid seriaalist ning seriaali juurde loodud alternatiivseid lõppe, mis näitavad, kuidas olukorrad teistsuguse käitumise korral laheneda võivad. Lisaks arutleti noorte näitlejate eestvedamisel, millised raskused ning stereotüübid on neil tulnud oma karjäärivalikuid tehes ületada. Kuna olulistel teemadel rääkisid noored noortega otse, oli õhkkond üritustel avatud ja usaldav. Näitlejatega koos osales üritustel BREAK! projekti nõunik Maret Seppel.

Õppurite tagasiside üritusele oli väga positiivne - tihti õpilased juba ootasid meid, kuna olid seriaali "Miks Mitte?!" fännid. Õpilaste jaoks olid teemad kaasakiskuvad, arutleti ja mõeldi kaasa ning tehti palju fännipilte ja meie poolt jagatud BREAK! vihikutele küsiti palju autogramme. Õpetajate sõnul oli ürituste ajal parimaks märgiks see, et keegi ei olnud nutitelefonis - meid kuulati huviga ning mõeldi ja arutledi kaasa.

Lisaks arvasid õpetajad, et teemad on tõepoolest olulised ja nendest teemadest on väga rääkida vaja, kuid ilma põhjalikemate teadmisteta on neil ise seda keeruline teha. Seega on toetavad õppematerjalid, koolitused ja noortesari, mida saab õppematerjalina kasutada nende sõnul väga teretulnud. Õpetajad ütlesid, et on on õnnelikud, kui neile luuakse abimaterjale ja toetavaid koolitusi.

Koolikülastusi alustasime 19. novembril Rakvere Reaalgümnaasiumist, samapäeva pärastlõunal külastasime ka Jõhvi Gümnaasiumit. 20. novembril külastasime Jõgevamaa ja Paide Gümnaasiumit, 21. novembril külastasime Pärnu Koidula Gümnaasiumit ning Rapla Gümnaasiumit. 28. novembril külastasime Hiiumaa Gpmnaasiumit ning 29. novembril Kuressaare Gümnaasiumit. 5. Detsembril külastasime me Tartu Raatuse Kooli, 6. Detsembril külastasime me Võru ja Põlva Gümnaasiume ning 7. Detsembril Valga ja Viljandi Gümnaasiumit. 13. detsembril jõudsime külastada ka Haapsalu Põhikooli.

Üritused üle Eesti olid nii menukad, et meid oodati ja kutsuti ka teistesse koolidesse, kuid kahjuks me 2018. aastal rohkem koole külastada ei jõudud. 

3 1