Menüü

Võrdõiguslikkust käsitlevad raadiosaated lähevad eetrisse ka Islandil

BREAK! projekti raames läheb Islandil eetrisse raadiosaade nimega 'Allskyns'. Noored saatejuhid Guðmundur Felixson ja Hafdís Helga Helgadóttir on loonud 10-episoodilise raadiosaate, kus visatakse pilk peale erinevatele erialadele ja töökohtadele ning arutletakse, kas sugu on eriala valimisel oluline. 

Esimeses episoodis räägitakse saates muusikatööstusest, sealsetest soorollidest ja nende staatustest. Kas muusikamaailma mahub veel meesräppareid või peaksid tüdrukud oma kohad sisse seadma? Miks ei ole rahvusvahelised festivalidel kõlavad pop-laulud naiste kirjutatud ja miks peavad inimesed Islandi Sümfooniaorkestrit kuulates jalanõud ära võtma?

Teises episoodis arutatakse spordialade üle. See, et meeste spordialad on naiste omadest kõvasti populaarsemad, on fakt. Aga kas selle taga on ka loogiline põhjus? Kas me saame ja peame muutma oma suhtumist naiste spordialadesse ning kui suur roll on meedial ja sponsoritel? Kas mõned spordialad on lihtsalt naiselikumad, kui teised? Tänapäeva uutes spordialades nagu näiteks Crossfitis on aga võimailik kõigil kuulsateks tippsportlasteks saada - nii meestel kui ka naistel.